Takkula Tallikilpailu Cup II-osakilpailu Esteratsastus 29.4.2018

Päivän Tuplavoittajapari Erika Ahtiainen - Karri
100 cm voittajapari Sini Kovasiipi-Werbellin

Kymijoen Ratsastajien Erika Ahtiainen ratsasti
"Tuplavoittajaksi" Takkula Tallikilpailun Cupin
esteratsastuskilpailuissa- Voitot tulivat luokista 80 ja 90 cm.

Lahden Ratsastajien Sini Kovasiipi- Werbellin taituroivat
kilpailun pääluokan, 100 cm voittoon. 70 cm aikaratsastus
luokan nopeimmat tiet valitsi Lahden Ratsastajien Veronika
Nurminen- Epron ja luokan 50/60cm voittajaksi ratsasti
Ratsuryhmän Mimmi Tikka- Kukan Pirske.

TAKKULA TALLIKILPAILU CUP II-osakilpailu

Lahden Ratsastajat 29.4.2018

TULOKSET
Luokka 2 - 50 cm arv.A.0.0
1) Henna Kurhila, Lahden Ratsastajat ry – Kajon Oliver 0/63.03, 1) Emilia Poutala, Lahden Ratsastajat ry – Fernanda 0/98.28, 1) Matleena Seppälä, Lahden Ratsastajat ry – Likan Vipellys 0/87.11, 1) Fanny Penttinen, Unetun Ratsastajat ry – Maisa 0/74.97, 1) Jade Valtonen, Lahden Ratsastajat ry – Fernanda 0/75.93

Luokka 3 - 50/60 cm arv.367.1
1)Mimmi Tikka, Ratsuryhmä ry – Kukan Pirske 0-0/37.66, 2) Salli Metsänen, Unetun Ratsastajat ry – Gilmor 0-0/41.19, 3) Ada Romo, Unetun Ratsastajat ry – Maisa 0-0/43.16, 4) Helinä Niska, Lahden Poniurheilijat ry – Villin Verraton 0-0/46.00, 5) Camilla Carroll, Lahden Poniurheilijat ry – Tintin Neilikka 0-4/52.35, 6) Katri Säynäjärvi, Lahden Poniurheilijat ry – Tintin Lipstikka 0-8/58.97, 7) Emilia Taskinen, Unetun Ratsastajat ry – Cupido 4/101.16, 8) Iida Tiihonen, Etelä-Karjalan Urheiluratsasta – Hellun Nikkeri Hyl.

Luokka 4 - 70 cm arv.A.2.0
1)Veronica Nurminen, Lahden Ratsastajat ry – Epron 0/48.19, 2) Mimmi Tikka, Ratsuryhmä ry – Kukan Pirske 0/52.47, 3) Heli Ahonen, Lahden Ratsastajat ry – Vello Hobelakk 0/54.42, 4) Lotta Kivistö, Nastolan Urheiluratsastajat ry – Marshland Shandy 0/55.13, 5) Katri Malin, Lahden Ratsastajat ry – Nemo 0/62.03, 6) Katri Säynäjärvi, Lahden Poniurheilijat ry – Tintin Lipstikka 0/63.75, 7) Pekka Särkiö, Lahden Ratsastajat ry – Maranello 0/63.97, 8) Emilia Taskinen, Unetun Ratsastajat ry – Cupido 0/66.75, 9) Sofia Mäkinen, Lahden Ratsastajat ry – Grandessa H 4/67.22, 10) Salli Metsänen, Unetun Ratsastajat ry – Gilmor 4/72.02, 11) Aada Partanen, Lahden Ratsastajat ry – Akra 4/73.91, 12) Aurora Siipola, Lahden Ratsastajat ry – Kenija 4/83.07, 13) Kia Lehto, Lahden Ratsastajat ry – Oromis 8/67.31, 14) Iida Tiihonen, Etelä-Karjalan Urheiluratsasta – Hellun Nikkeri 8/100.62

Luokka 5 - 80 cm arv.367.1
1)Erika Ahtiainen, Kymijoen Ratsastajat ry – Karri 0-0/34.94, 2) Veronica Nurminen, Lahden Ratsastajat ry – Epron 0-0/35.81, 3) Iina Kauhanen, Lahden Ratsastajat ry – Miranda III 0-0/38.15, 4) Lotta Kivistö, Nastolan Urheiluratsastajat ry – Marshland Shandy 0-0/39.10, 5) Katri Grabandt, Lahden Ratsastajat ry – Chamlet 0-0/40.75, 6) Aada Partanen, Lahden Ratsastajat ry – Akra 0-0/43.59, 7) Heli Ahonen, Lahden Ratsastajat ry – Vello Hobelakk 0-0/43.78, 8) Taika Vapalahti, Lahden Ratsastajat ry – Difonius SDH 0-0/44.43, 9) Kirsi Yrjölä, Lahden Ratsastajat ry – Frovenna 0-0/45.00, 10) Bea Nieminen, Lahden Poniurheilijat ry – Rainha Da Bateria 89 W 0-0/47.60, 11) Pekka Särkiö, Lahden Ratsastajat ry – Maranello 4/65.43, 12) Helinä Niska, Lahden Poniurheilijat ry – Villin Verraton 4/65.82, 13) Kia Lehto, Lahden Ratsastajat ry – Oromis 4/67.81, 14) Lilja Merimaa, Lahden Poniurheilijat ry – Särkens Sun Flower 76 W 4/69.85, 15) Katri Malin, Lahden Ratsastajat ry – Nemo 4/72.80, 16) Kati Syvänen, Artriders ry – Aamun Sara 4/80.21, 17) Camilla Carroll, Lahden Poniurheilijat ry – Tintin Neilikka Hyl., 17) Aurora Siipola, Lahden Ratsastajat ry – Kenija Hyl. 

Luokka 6 - 90 cm arv.367.1
1) Erika Ahtiainen, Kymijoen Ratsastajat ry – Karri 0-0/35.58, 2) Anni Kangasperko, Mikkelin Ratsastusseura ry – Sindy 0-0/36.00, 3) Sofia Lindroos, Lahden Ratsastajat ry – Triple Action 0-0/38.37, 4) Julia Nurminen, Hollolan Ratsastajat ry – Debbie Dewdrop 2269 0-0/39.00, 5) Vilma Heino, Lahden Ratsastajat ry – Corvina 0-0/42.33, 6) Taika Vapalahti, Lahden Ratsastajat ry – Difonius SDH 0-0/42.47, 7) Katri Grabandt, Lahden Ratsastajat ry – Chamlet 0-4/36.69, 8) Sini Kovasiipi, Lahden Ratsastajat ry – Werbellin 4/74.22, 9) Iina Kauhanen, Lahden Ratsastajat ry – Miranda III 4/85.31

Luokka 7 - 100 cm arv.367.1
1) Sini Kovasiipi, Lahden Ratsastajat ry – Werbellin 0-0/40.97, 2) Julia Nurminen, Hollolan Ratsastajat ry – Debbie Dewdrop 2269 0-0/41.28, 3) Anni Kangasperko, Mikkelin Ratsastusseura ry – Sindy 4/70.22, 4) Sofia Lindroos, Lahden Ratsastajat ry – Triple Action 4/78.39

TASOKKAITA KUVIA - MYÖS TILATTAVISSA

TULOKSET

TULOKSET