SeuranMestaruudet 2018 28.10. Kouluratsastus

Sini Kovasiipi Seniorivoitti kultaa
Aino puolestaan Junnukultaa

SeuranMestaruudet Kouluratsastuksessa ratsastettiin
Takkulassa.  Samalla ystävät kävivät onnittelemassa
Kaijaa, joka vietti syntymäpäiviään kuluvalla viikolla...

Takkula Tallikilpailu Cupin III-osakilpailun jälkeen, kärkeä pitävät 
Unetun Ratsastajien Ada Romo, Peppi Peltola ja Emilia Taskinen

Pistetilanne liitteenä sivun alaosassa

Lahden Ratsastajat
Kouluratsastus  TULOKSET


Luokka 1, Helppo C, E.B Special 2015
1) Janina Rossi / Marta (UnRa) 137/65,238,
2) Lia Merimaa / Merimaan Ruhtinas (UPU) 136,5/65,000,
3) Ia Turve / Kaja III (UnRa) 136/64,762,
4) Tinka Halmeenmaa / Viran Viekar (LR) 133,5/63,571,
5) Lilja Merimaa / Rainha Da Bateria 89 W (UPU) 128,5/61,190,
6) Maija Tinnilä / Vanhantuvan Sirius (HOR) 127/60,476,
7) Aada Partanen / Frovenna (LR) 126/60,000,
8) Emilia Poutala / Fernanda (LR) 121,5/57,857,
9) Nea Jokinen / Favorits-Fa (Ko-pRa) 119,5/56,905

Luokka 2, Helppo C:1 2000
1) Emilia Taskinen / Cupido (UnRa) 129,5/64,750,
2) Anne Fränti / AMR Catman (LR) 120,5/60,250,
3) Mila Tuominen / Shanti (LR) 117,5/58,750,
4) Heli Ahonen / Vello Hobelakk (LR) 116/58,000,
5) Veronica Nurminen / Kansas II (LR) 109,5/54,750

Luokka 3, Helppo B:0 2009,
1) Pirjo Matilainen / Solsikkens Trudi (NaUra) 156/62,400,
1) Petra Teppola / Sealand Treasure (NIKA) 156/62,400,
3) Ada Romo / Flaming Lindos (UnRa) 155/62,000,
4) Pirjo Matilainen / Rohkelikon Joiku (NaUra) 149,5/59,800,
5) Katri Säynäjärvi / Sirukko (UPU) 147,5/59,000,
6) Aino Manninen / Frovenna (LR) 147/58,800,
7) Vilja Kärenmäki / Epron (LR) 140,5/56,200,
7) Emmi Keskitalo / Myskon Karel (LR) 140,5/56,200,
9) Pekka Särkiö / Maranello (LR) 140/56,000

Luokka 4, Helppo A:10 2011
1) Sini Kovasiipi / Werbellin (LR) 159/63,600,
2) Salla Näveri / Millin Justus (HOR) 152,5/61,000,
3) Anne Fränti / Oromis (LR) 147/58,800,
4) Jaana Kapanen / Yolanda (K-HR) 142/56,800,
5) Veera Mäkelä / Whirlwind (LR) 139/55,600,
6) Katri Malin / Nemo (LR) 137,5/55,000,
7) Pekka Särkiö / Maranello (LR) 130/52,000

MINIMESTARUUS 2018

Kulta Tinka Halmeenmaa / Viran Viekar
Hopea Aada Partanen / Frovenna
 Pronssi Emilia Poutala / Fernanda

PONIMESTARUUS 2018

Kulta Veronica Nurminen / Kansas II

JUNIORIMESTARUUS 2018

Kulta Aino Manninen / Frovenna
Hopea Vilja Kärenmäki / Epron
Hopea Emmi Keskitalo / Myskon Karel

SENIORIMESTARUUS 2018

Kulta Sini Kovasiipi / Werbellin
Hopea Anne Fränti / Oromis
Pronssi Veera Mäkelä / Whirlwind

MS Word -tiedostoTAKKULA TALLIKILPAILU CUP.docx (16 kB)
Pistetilanne III-osakilpailun jälkeen