6.10.2018 Kouluratsastus- Takkula Tallikilpailu Cup II-osakilpailu

KOULURATSASTUS 6.10.2018

TULOKSET

Lahden Ratsastajat ry

Luokka 1, Helppo C, E.B. Special 2015, Avoin kaikille 
1) Shania Pekkanen / Onnenperän Primus (OnRa) 270/64,286, 
2) Jenna Rinkinen / Miss Joyride Miller (Ko-pRa) 269/64,048, 
3) Ia Turve / Kaja III (UnRa) 265/63,095, 
4) Iida Töyrylä / Torgel (NaUra) 261,5/62,262, 
5) Veera Mäkelä / Miranda III (LR) 253/60,238, 
6) Frida Rosberg / Maranello (LR) 251/59,762

Luokka 2a, Helppo C:1 2000, Avoin kaikille 
1) Emilia Taskinen / Cupido (UnRa) 127/63,500, 
2) Peppi Peltola / Filodendro della Loggia (UnRa) 124,5/62,250, 
3) Cinja Degerholm / Yippee Naw Cochise (WHD) 122/61,000

Luokka 2b, Helppo C:1 2000, Avoin Shetlanninponeille
1) Ida Muhos / Nepo (KAKE) 256/64,000, 
2) Julia Nikkanen / Symphatil Quinna (LmR) 249/62,250, 
3) Anni Kuivalainen / Presto's Giuseppe (RR) 248,5/62,125, 
4) Sade Onnismaa / Ponikujan Lotte (SRS) 246,5/61,625, 
5) Josefina Sjödahl / Kotimäen Susie (LieRa) 237,5/59,375, 
6) Violetta Pitkänen / Sörbys Velisia (TwR) 231/57,750, 
7) Matilda Jokinen / Polka IV (LieRa) 212/53,000

Luokka 2c, Helppo C:1 2000, Avoin newforestinponeille
1) Kerttu Honkamäki / Ynding Engel (TRS) 263,5/65,875, 
2) Jenna Rinkinen / Miss Joyride Miller (Ko-pRa) 248/62,000, 
3) Sara Pahkala / C's Shakira (UnRa) 245,5/61,375, 
4) Sara Vähämäki / V.K. Kippari (TRS) 244,5/61,125, 
5) Eevi Liikonen / Sörbys Winnie (KUR) 237/59,250

Luokka 3a, Helppo B, KN-special, Avoin kaikille 
1) Anne Isotalo / Cara's Jazzman (HOR) 154,5/61,800, 
2) Vilma Kivikoski / Ukkometso (LR) 151/60,400, 
3) Ada Romo / Flaming Lindos (UnRa) 148/59,200, 
4) Vaula Halonen / Ravaldo (KoiRat) 147,5/59,000, 
5) Marika Jussila / Kiikun Petteri (LR) 145/58,000, 
6) Peppi Peltola / Filodendro della Loggia (UnRa) 143,5/57,400, 
7) Shania Pekkanen / Onnenperän Primus (OnRa) 140,5/56,200, 
8) Milla Uusitalo / Walenzia II (NaUra) 139,5/55,800, 
9) Suvi Tirronen / Garet (LR) 138/55,200, 
10) Katri Säynäjärvi / Sirukko (UPU) 127/50,800

Luokka 3b, Helppo B, KN-special, Avoin newforestinponeille
1) Laura Valkonen / Sweet D Salamander Sally 119 R (LR) 338,5/67,700, 
2) Sanni Heliste / Jessy 604 NF (HR) 326,5/65,300, 
3) Kerttu Honkamäki / Ynding Engel (TRS) 325,5/65,100, 
4) Sara Pahkala / C's Shakira (UnRa) 321/64,200, 
5) Sari Siira / Solranda Ariel (HOR) 306/61,200, 
6) Roosa Kiilavuo / Eddy of Forestvillage (KRC) 298,5/59,700, 
7) Johanna Riihimäki / Obsidian Elf (PRIMUS) 295,5/59,100

Luokka 3c, Helppo B, KN-special, Avoin Shetlanninponeille
1) Ida Muhos / Nepo (KAKE) 323/64,600, 
2) Josefina Sjödahl / Kotimäen Susie (LieRa) 308,5/61,700, 
3) Julia Nikkanen / Symphatil Quinna (LmR) 308,5/61,700, 
4) Anni Kuivalainen / Presto's Giuseppe (RR) 291/58,200, 
5) Sade Onnismaa / Ponikujan Lotte (SRS) 290/58,000, 
6) Violetta Pitkänen / Sörbys Velisia (TwR) 283,5/56,700, 
7) Matilda Jokinen / Polka IV (LieRa) 257,5/51,500

Luokka 3d, Helppo B, KN-special, Avoin Suomenpienhevosille,
1) Krista Mutanen / Jules (ImRa) 320,5/64,100, 
2) Lilli Suolaakso / Huson Pikku-Ville (HämR) 304,5/60,900, 
3) Lia Merimaa / Merimaan Ruhtinas (UPU) 278,5/55,700, 
4) Susanna Kuosa / Villin Verraton (UPU) 259,5/51,900

Luokka 4a, A-merkin kouluohjelma, Avoin kaikille, 
1) Tuuli Lyytinen / Peri-Ville (Vensy) 171,5/63,519, 
2) Vaula Halonen / Ravaldo (KoiRat) 163/60,370, 
3) Jaana Kapanen / Yolanda (K-HR) 152/56,296, 
4) Mia Tuomi / Timon Grönkulla (NaUra) 151,5/56,111, 
5) Katja Sipola / Sambo (OKRA) 134,5/49,815

Luokka 4b, A-merkin kouluohjelma, Avoin newforestinponeille
1) Tuuli Lyytinen / Tasmina Rico 610 NF (Vensy) 328/60,741, 
2) Maiju Seppä / RIP's Debut de la Vie 42 NF (TARI) 319,5/59,167

Luokka 5, VAATIVA B: MB SPECIAL 2015, Avoin kaikille, 
1) Anne-Maria Ryynänen / Degage (RKR) 165,5/57,069

TULOKSET

VALOKUVIA lähes reaaliajassa ;) 

YHTEISTYÖSSÄ

YHTEISTYÖSSÄ

YHTEISTYÖSSÄ