Takkula Tallikilpailu Cup II osakilpailu 17.4.2017

Julia Jaakkola johtaa Takkula Tallikilpailu Cupia

Lahden Ratsastajien Julia Jaakkola- Torgel pitävät johtopaikkaa
Takkula Tallikilpailu Cupissa, kun kaksi osakilpailua on ratsastettu.

Jaetulla II-sijalla ovat saman seuran Emmi Keskitalo ja Sofia Lindroos.

Pääsiäismaanantain korkeimman luokan, 100 cm voittoon ratsasti Lahden Ratsastajien Sini Kovasiipi –Werbellin.  90 cm luokkavoitto meni Hollolan Ratsastajia edustavalle Julia Häkkiselle –ja Samanta –tammalle.

80 cm luokan voitti Artridersien Peppi Siltala ja 70 cm, aikaratsastusluokassa nopeimmin maaliin kiiruhti Hollolan Ratsastajien Harri Hiltunen- Utaire

60 cm luokan voitti Peppi Koivunen- Likan Vipellys, Lahden Ratsastajat

ESTERATSASTUS TULOKSET

Lahden Ratsastajat

Luokka II 40/50 cm arv.367.1(A2/A2)
1) Lilja Merimaa / Rainha Da Bateria 89 W (UPU) 0-0/48,98, 
2) Ronja Grönman / Patrik (UPU) 0-0/55,79

Luokka III 50/60 cm arv.367.1(A2/A2)
1) Peppi Koivunen / Likan Vipellys (LR) 0-0/35,44, 
2) Kia Lahenius / Villin Verraton (UPU) 0-0/39,59, 
3) Inkeri Kaukoranta / Vahton Maybe a Diamond (LR) 0-0/39,95, 
4) Krista Suominen / Villin Viritys (UPU) 0-0/45,60, 
5) Katri Säynäjärvi / Kukan Pirske (UPU) 0-0/53,38, 
6) Camilla Carroll / Tintin Neilikka (UPU) 0-0/55,82, 
7) Annikki Kaukoranta / Vahton Vänrikki (LR) 0-4/47,59, 
8) Sari Siira / Solranda Ariel (HOR) 4/85,82

Luokka IV 70 cm arv.A.2.0
1) Harri Hiltunen / Utaire (HOR) 0/49,62, 
2) Linda Merimaa / Karri (LR) 0/53,86, 
3) Erika Ahtiainen / Rosenhofs Cyfra (KJR) 0/54,50, 
4) Iina Kauhanen / Miranda III (LR) 0/55,12, 
5) Pekka Särkiö / Maranello (LR) 0/55,77, 
6) Katri Grabandt / Chamlet (LR) 0/56,51, 
7) Sara Ryynänen / Hickory Wood (LR) 0/58,92

Luokka V 80 cm arv.367.1(A2/A2)
1) Peppi Siltala / Tin Pan Alley (ARRA) 0-0/35,44, 
2) Julia Nurminen / Debbie Dewdrop 2269 (HOR) 0-0/36,94, 
3) Harri Hiltunen / Utaire (HOR) 0-0/38,66, 
4) Katri Grabandt / Chamlet (LR) 0-0/38,82, 
5) Sofia Lindroos / Triple Action (LR) 0-0/40,26, 
6) Julia Jaakkola / Torgel (LR) 0-4/31,75, 
7) Iina Kauhanen / Miranda III (LR) 0-4/54,47, 
8) Emmi Keskitalo / Myskon Karel (LR) 4/41,71, 
9) Minna Tarvainen / Utuhuntu (VEKARA) 4/47,65, 
10) Linda Merimaa / Karri (LR) 4/48,08, 
11) Pekka Särkiö / Maranello (LR) 8/48,71, 
12) Erika Ahtiainen / Rosenhofs Cyfra (KJR) 999/999,00

Luokka VI 90 cm arv.367.1(A2/A2)
1) Julia Häkkinen / Samanta II (HOR) 0-0/44,85, 
2) Tinja Pärnänen / Egbert von Trier (SuoVaRi) 0-0/50,78, 
3) Julia Nurminen / Debbie Dewdrop 2269 (HOR) 0-8/45,45, 
4) Julia Jaakkola / Torgel (LR) 20/44,30, 
5) Peppi Siltala / Tin Pan Alley (ARRA) 999/999,00

Luokka VII 100 cm arv.367.1(A2/A2)
1) Sini Kovasiipi / Werbellin (LR) 0-0/41,50, 
2) Tinja Pärnänen / Egbert von Trier (SuoVaRi) 0-4/49,32, 
3) Julia Häkkinen / Samanta II (HOR) 4/47,38

KUVIA LISÄÄ- kiitos Julia Vilkman :)

MS Word -tiedostoTAKKULA TALLIKILPAILU CUP kevät 2017 I-osakilpailun jälkeen.docx (19 kB)
PISTETILANNE II- OSAKILPAILUN JÄLKEEN