Takkula Tallikilpailu Cup I-osakilpailu Kouluratsastus 2.4.2017

Julia Jaakkola - Torgel  Takkula Tallikilpailun
kärkeen  I-osakilpailun jälkeen.

Julia Jaakkola johtaa Takkula Tallikilpailu-Cupia
I-osakilpailun jälkeen.  Voitto luokasta III C:2 toi
kärkipaikan.  Toisena on Emilia Niemistö-Solsikkens Gertrud 61 F
ja kolmantena Ella Vainio- Merimaan Ruu

Pistetilanne sivun alaosassa

Hollolan Ratsastajat ry

Koulu, Luokka 1, Helppo D:3 2013, Kategoria 2 + 1 + H
1) Heidi Pihlava / Beat Bettina 861 SH (UPU) 254/66,842, 
2) Maija Tinnilä / Masasukka (HOR) 249/65,526, 
3) Olivia Mustikkaniemi / Goldberry's Swish Tail (STARA) 240/63,158, 
4) Tuula Carroll / Merimaan Ruu (UPU) 236,5/62,237, 
5) Lilja Merimaa / Kaunisrannan Valiant (UPU) 227,5/59,868, 
6) Noora Mettinen / Pikkuvirran Braamer (STARA) 219,5/57,763, 
7) Minna Pekkonen / Brave Bonanza (OrRa) 216/56,842, 
8) Johanna Marvaila / Indico Brave (VEKARA) 209/55,000, 
9) Juuli Strand / Hagelunds Wildberry (UPU) 0/

Koulu, Luokka 2, Helppo C:2 2000, Kategoria 2 + 1 + H
1) Julia Jaakkola / Torgel (LR) 304/69,091, 
2) Emilia Niemistö / Solsikkens Gertrud 61 F (NaUra) 292,5/66,477, 
3) Ella Vainio / Merimaan Ruu (UPU) 279/63,409, 
4) Venla Laakso / Vento II (RusRa) 276,5/62,841, 
5) Hilda Koivisto / Postelhoef's Pablo (Ko-pRa) 274,5/62,386, 
6) Maija Tinnilä / Masasukka (HOR) 270,5/61,477, 
7) Erika Lähteenmäki / Bergviks Myra (RKR) 269,5/61,250, 
8) Emmi Keskitalo / Myskon Karel (LR) 264,5/60,114, 
9) Alisa Haaja / Orchid's Sajella (KRC) 261,5/59,432, 
10) Maarit Ruokokoski / Liinun Oskari (JRS) 261/59,318, 
11) Sofia Lindroos / Triple Action (LR) 259/58,864, 
12) Päivi Meriläinen / Villin Verraton (UPU) 258,5/58,750, 
13) Ida-Sofia Henriksson / Lorenzo vh Molenhof Z (LR) 256/58,182, 
14) Matilda Ruusila / Bella Capri (RusRa) 255,5/58,068, 
15) Kristiina Nurmi / London Aster (KR) 255/57,955, 
16) Aino Riihimäki / Shamrock Silent Squadron NLD 1 (UPU) 253,5/57,614, 
17) Veera Mäkelä / Selene (LR) 247,5/56,250, 
18) Linda Merimaa / Utaire (LR) 244,5/55,568, 
19) Krista Suominen / Villin Viritys (UPU) 243,5/55,341, 
20) Janni Rinne / Lena VII (Ko-pRa) 243/55,227, 
21) Lilli Aaltola / Kyrö Kraftkeiser (VEKARA) 229/52,045, 
22) Nea Sarkula / Brogårdens Mikado (RusRa) 228/51,818

Koulu, Luokka 3, Helppo B KN-Special, Kategoria 2 + 1 + H
1) Iida Ikonen / Uno Menuett (RusRa) 324/64,800, 
2) Emmi Keskitalo / Myskon Karel (LR) 300,5/60,100, 
3) Alisa Haaja / Orchid's Sajella (KRC) 297,5/59,500, 
4) Emilia Niemistö / Solsikkens Gertrud 61 F (NaUra) 294,5/58,900, 
5) Julia Jaakkola / Torgel (LR) 293/58,600, 
6) Erika Lähteenmäki / Bergviks Myra (RKR) 291,5/58,300,
7) Ida-Sofia Henriksson / Lorenzo vh Molenhof Z (LR) 289,5/57,900, 
8) Mia Tuomi / Timon Grönkulla (NaUra) 289/57,800, 
9) Hilda Koivisto / Postelhoef's Pablo (Ko-pRa) 285,5/57,100, 
10) Maarit Ruokokoski / Liinun Oskari (JRS) 284/56,800, 
10) Veera Mäkelä / Selene (LR) 284/56,800, 
12) Kaisa Ukkola / Caldez (E-KR) 283/56,600, 
13) Elina Rantala / Castellon Verneri (NaUra) 267/53,400

Koulu, Luokka 4, Helppo A:10 2011, Kategoria 2 + 1 + H
1) Suvi Korpela / Lauries Lucky Luke (TAVA) 301/60,200, 
2) Sini Kovasiipi / Werbellin (LR) 295/59,000, 
3) Salla Näveri / Millin Justus (HOR) 290,5/58,100, 
4) Tiia Järvinen / Tiamar's Lambretto (NIKA) 284/56,800, 
5) Marjo Heikkilä / De Luxe (NIKA) 265,5/53,100, 
6) Suvi Nikkari / Ellilän Bombay Saphire (HämR) 260,5/52,100, 
7) Maria Siekkinen / Uno Menuett (RusRa) 230/46,000

Koulu, Luokka 5, Vaativa B MB Special 2015, Kategoria 1 + H
1) Soile Brander / Bamsse J (HOR) 169,5/58,448, 
2) Suvi Korpela / Lauries Lucky Luke (TAVA) 167,5/57,759, 
3) Sari Sirén / Opal (HäkRa) 160,5/55,345, 
4) Suvi Nikkari / Ellilän Bombay Saphire (HämR) 151/52,069
 
MS Word -tiedostoTAKKULA TALLIKILPAILU CUP kevät 2017 I-osakilpailun jälkeen.docx (17 kB)
PISTETILANNE I- osakilpailun jälkeen