Takkula Tallikilpailu Cup II-osakilpailu 24.4.2016 Esteratsastus

 

Takkula Tallikilpailu Cup II-osakilpailu ratsastettiin auringon paisteessa Takkulassa.
Päivänsankari oli LR.n kunniajäsen Berit Bimbo Pesonius - joka vietti syntymäpäiväänsä
sekä perheen- että tietysti myös kisojen talkoohenkilönä - jakaen kilpailuluokkien palkinnot 
:)

Kilpailujen korkeimman luokan 100 cm, voitti Lahden Ratsastajien Satu Väihkönen - Lavanda- 90 cm luokan voittajapari oli Mia Haara- Suontaka Lazurita, Lahden Ratsastajat - 80 cm luokkavoittoon ratsasti Sairilan Ratsastajien Henrietta Hublin- Ship Shap
Orimattilan Johanna Törmälä- Rainummen Ruusa voittivat 70 cm esteet ja Vesikansan Ratsastajien Emma Pihlajamäki Morefield Jazz olivat 60 cm luokan parhaat.
Aloittelijaluokan, kaikki virheittä ratsastaneet palkittiin ruusukkein

Julia Jaakkola johtaa kokonaiskilpailua II-osakilpailun jälkeen.

Pistetilanne sivun alaosassa.

TULOKSET 24.4.2016
Luokka I ristikot ja pienet esteet arv. ”clear round”

1.Sara Järvinen-Fernanda LR O Vp
Ada Partanenl- Lola LR 0
Pinja Juopperi-Akra LR 0
Tinka Heino-Jolene Keeper Vekara 0
Lilli Aaltola -Marander Vekara 0
Noora Savikko- Kaunisrannan Ursula Upu 0
Emma Pihlajamäki- T.Twister Vekara 0
Hilla Lundahl - Otto-Ville Kopse 0
Erin Sihvonen- Lola LR 0
Pinja Purojärvi- Bäckdalens Goldica Rusi Riders ry 0
seuraavat:
Jemina Kotilainen-Fernanda LR 4
Matleena Kuitunen- Hookland Elwis Vekara ry 4

Luokka II 40-50 cm arv.367.1 samalla Shetlanninponi Cup

1.Emma Pihlajamäki- Morefield Jazz Vekara 0-0-43,75
2.Olivia Oinonen -Jimeny Vekara 0-0-46,49
seuraavat:
Pinja Purojärvi- Bäckdalens Goldica Rusi Riders ry (shettis Cup) 0-0-48,16
Hilda Koivisto - Postelhoef's Pablo Ko-Pra 0-0-50,91
Hilla Lundahl - Otto-Ville Kopse (shettis Cup)0-0-61.17
Johanna Marvaila- Indico Brave Vekara Ry 0-0-63,28
Siiri Kaski Kaunisrannan Valiant UPU 0-0-70,Luokka III 50/60 cm arv. 367.1 D-Cup samalla Suomen Pienhevosten Cup
1.Johanna Törmänen- Rainummen Ruusa Orra ( Sh-cup) 0-0-33,95
2.Henrietta Hublin -Ship Shap Sairilan ratsastajat 0-0-37,32
3.Aino Manninen- Likan Vipellys LR 0-0-38,25
4.Sara Ryynänen- Hickory Wood LR 0-0-39,20
seuraavat:
Julia Jaakkola- Torgel LR 0-0-41,0
Ella Vainio- Merimaan Ruu Upu (sh- cup) 0-0-45,50
Peppi Siltala-Tin Pan Alley. Artriders 0-0-54,0
Elina Lundahl - Golden Pearl Kopse 0-hyl
Olivia Oinonen -Jimeny Vekara 0- hyl
Kia Lahenius -Villin Viritys Upu (sh-cup) 4-63,62
Hilda Koivisto - Postelhoef's Pablo Ko-Pra Hyl.
Veera Mäkelä - Amir LR Hyl.
Milla Männikkö-Maranello LR hyl
Kiia Hänninen -Pyyrylän Pormestari Vekara (sh-cup) hyl.

Luokka IV 70/80 cm arv. 367.1 C-Cup

1Henrietta Hublin -Ship Shap Sairilan ratsastajat 0-0-34,34
2Lia Merimaa - Merimaan Ruu Upu 0-0-38,89
3Sofia Lindroos - Triple Action LR 0-0-49,75
4Henni Kuusipohja- Boogaloo LR 12-60,44
Seuraavat
Venla Kallio- Likan Jekku Kuhmoisten Kopse 4-55,37
Iina Kauhanen -Akra LR 4-72,46
Elina Lundahl - Golden Pearl Kopse 4-76,07
Julia Jaakkola- Torgel LR 8-56,53
Tanja Lahdenperä - R.R Tara, Sairilan Ratsastajat Hyl

Luokka V 90 cm arv. 367.1 B Cup

1 Miia Haara- Suontaka Lazurita LR 0-0-41,79
2 Ina Silander - Colando Skura ry 0-0-42,68
Seuraavat
Henni Kuusipohja- Boogaloo LR 0-0-49,09
Pauliina Koivisto- Beliss LR 0-0-52,0
Eveliina Huuhtanen- Queriko Nikos Unique Sporthorse Team 8-97,73
Venla Kallio- Likan Jekku Kuhmoisten Kopse 12- 58,22
Elli Salomäki-Starpower Cuty HoR Hyl
Tanja Lahdenperä - R.R Tara, Sairilan Ratsastajat Hyl

Luokka VI 100 cm arv. 367.1 A-Cup
1 Satu Väihkönen- Lavanda LR 0-0-45,78
2 Pauliina Koivisto- La Carmenere LR 4-56,53
Seuraavat
Vilma Heino- Corvina LR 4- 61,94
Eveliina Huuhtanen- Queriko Nikos Unique Sporthorse Team hyl.