Seurojen Mestaruuskilpailut 2016 Takkulassa

Aurora Siipola-Miranda
Elli Salomäki
Emmi Keskitalo-Myskon Karel
Essi Lumme -El Carillo
Lilli Heikinheimo- El Carillo
Siiri Simonen - Cause I am
Julia Nurminen- Debbie Dewdrop
Lasse Jäntti -Bamsse J
Emmi Hakala-Utaire
Jenni Vuorinen
Josefina Silenius
Sini Kovasiipi-Werbellin
Elli Untola
Veera Mäkelä- Selene
Julia Jaakkola-Torgel
Rea Koskinen
Jouni Heikinheimo

Lahden Ratsastajat ry.n ja Hollolan Ratsastajat ry.n
Seuranmestaruuskilpailut ratsastettiin
Takkulassa 24-25.9.2016

Tuloksia Kipassa

Lahden Ratsastajat ry sivulla

Hollolan Ratsastajat ry sivulla

 

Seuranmestaruudet ratkottiin viikonloppuna
Hollolan Ratsastajien ja Lahden Ratsastajien seuranmestaruudet
ratsastettiin Takkulassa

Rea Koskinen –Illusion, Lahden Ratsastajat  ja Essi Lumme –El Carillo,
Hollolan Ratsastajat taituroivat seniorien kultamitallit kouluratsastuksessa.
Junioreiden kirkkaimmat mitallit kävivät hakemassa Lahden Ratsastajien
Jenni Vuorinen- Rosy Pear ja Hollolan Ratsastajajien Lilli Heikinheimo –Careiro

Esteratsastuksessa Hollolan Ratsastajien Lasse Jäntti- Bamsse J nappasi seniorikultaa- Lahden Ratsastajien kultamitalli meni Miia Haaralle ja Suontaka Lazurita- Junioreiden kultamitallit ratsastivat Hollolan Ratsastajien Siiri Simonen- Cause I am ja Lahden Ratsastajien Emmi Keskitalo- Myskon Karel. Poniratsastajien kultaa taituroivat Lahden Ratsastajien Josefina Silenius – Vinhatuulen Angelina

Seuranmestarit  Hollolan Ratsastajat ry

Kouluratsastus  seniorit
Kultaa: Essi Lumme-El Carillo
Hopeaa: Soile Brander- Bamsse J

Juniorit
Kultaa: Lilli Heikinheimo- Careiro
Hopeaa:  Elli Salomäki-Starpower Cuty

Esteratsastus
Seniorit
Kultaa Lasse Jäntti-Bamsse J
Hopeaa Emmi Hakala-Utaire
Pronssia Julia Nurminen-Debbie Dewdrop

Juniorit
Kultaa Siiri Simonen- Cause I am
Hopeaa Lilli Heikinheimo- El Carillo

Lahden Ratsastajat ry
Kouluratsastus Seniorit

Kultaa Rea Koskinen –Illusion
Hopeaa Sini Kovasiipi-Werbellin

Juniorit
Kultaa Jenni Vuorinen- Rosy Pearl
Hopeaa Emmi Keskitalo- Myskon Karel
Pronssia Josefina Silenius- Vinhatuulen Angelina

Esteratsastus Seniorit
Kultaa Mia Haara- Suontaka Lazurita
Hopeaa: Sini Kovasiipi-Werbellin
Pronssia: Jouni Heikinheimo-El Carillo

Juniorit
Kultaa: Emmi Keskitalo- Myskon
Hopeaa: Elli Untola- Banks Cadeau
Pronssia: Veera Mäkelä-Selene

Ponit
Kultaa: Josefina Silenius- Vinhatuulen Angelina
Hopeaa: Aurora Siipola-Miranda
Pronssia: Julia Jaakkola-Torgel

Tulokset

Lahti, Takkula 24-25.9.2016

Hollolan Ratsastajat ry

Koulu, Luokka 1, Helppo C Harrasteluokan kouluohj. 2016, Kategoria 2 + 1 + H

1) Iisa Helin / Marta (HOR) 241,5/63,553, 2) Maria Sell / Mighty Ruler (HOT) 234/61,579, 3) Miisa Honkapää / Kaja III (SUORA) 233,5/61,447, 4) Sari Lähde / Nirinä (RuR) 232/61,053, 5) Emilia Niemistö / Maineen Kajo (NaUra) 230/60,526, 6) Sari Launiainen / Savimäen Aurum (RuR) 229,5/60,395, 7) Hilda Koivisto / Postelhoe's Pablo (Ko-pRa) 227/59,737, 7) Emilia Taskinen / Maisa (OKRA) 227/59,737, 9) Peppi Peltola / Maisa (HOR) 225/59,211, 10) Liisa Kiiveri / Halle Lafferty (VEKARA) 224,5/59,079, 11) Ada Romo / Kaja III (HOR) 223/58,684, 12) Sara Pahkala / Exan (HOR) 222/58,421, 13) Elsa Halme / Donellis Fair Finnegan (VEKARA) 179,5/47,237

Koulu, Luokka 2, Helppo B:0 2009, Kategoria 2 + 1 + H

1) Lilli Heikinheimo / Careiro (HOR) 306/61,200, 2) Jenni Vuorinen / Rosy Pearl (LR) 304,5/60,900, 3) Elli Salomäki / Starpower Cuty (HOR) 304,5/60,900, 4) Anne Tähtinen / Jefferson (MRA) 300/60,000, 5) Emmi Keskitalo / Myskon Karel (LR) 294/58,800, 6) Ronja Tuomainen / Flaming Lindos (HOR) 292,5/58,500, 7) Mira Ihalainen / Dina (YR) 292/58,400, 8) Josefina Silenius / Vinhatuulen Angelina (LR) 291/58,200, 9) Jenni Vitikainen / Dam it Magi (HOR) 288,5/57,700, 10) Julia Jaakkola / Torgel (LR) 288/57,600, 11) Tanja Pätilä / Ukkometso (SUORA) 287,5/57,500, 12) Veera Mäkelä / Selene (LR) 278,5/55,700, 13) Sofia Lindroos / Triple Action (LR) 277,5/55,500, 14) Annikki Kaukoranta / Koivurinteen Jewelry (LR) 275/55,000, 15) Kiia Hänninen / Pyyrylän Pormestari (VEKARA) 274,5/54,900, 16) Hanna Haapasalo / E.V.Joniikka (LR) 272,5/54,500, 17) Hilda Koivisto / Postelhoe's Pablo (Ko-pRa) 269,5/53,900, 18) Kristiina Nurmi / Celestyn (VEKARA) 263,5/52,700, 19) Sari Launiainen / Savimäen Aurum (RuR) 260/52,000, 20) Minna Pekkonen / Kyrö Kraftkeiser (AVOIN) 257,5/51,500, 21) Lotta Kivistö / Marshland Shandy (LR) 248,5/49,700

Koulu, Luokka 3, Helppo A:1, 2009,

1) Rea Koskinen / Ilusion (LR) 313/60,192, 2) Essi Lumme / El Carillo (HOR) 299,5/57,596, 3) Soile Brander / Bamsse J (HOR) 296,5/57,019, 4) Tarja Salminen / Luara (NaUra) 292,5/56,250, 5) Sini Kovasiipi / Werbellin (LR) 288/55,385, 6) Tuija Vierumäki / Mayaguez (ARRA) 279/53,654

Koulu, Luokka 4, Vaativa B:2, 2009,

1) Vilma Kivikoski / Palazzo (LR) 174,5/54,531, 2) Johanna Järvinen / Malus Domestica (RuR) 167,5/52,344

 

Hollolan Ratsastajat ry

Este, Luokka 1, 050 arv. A.0, Kategoria 2 + H

1) Emilia Taskinen / Maisa (OKRA) 0/57,75, 1) Sara Pahkala / Exan (HOR) 0/67,78, 1) Iisa Helin / Marta (HOR) 0/62,06, 1) Ada Romo / Kaja III (HOR) 0/67,97

Este, Luokka 2, 060 arv. A.0, Kategoria 2 + H

1) Emilia Taskinen / Maisa (OKRA) 0/64,75, 1) Iisa Helin / Marta (HOR) 0/67,84, 1) Peppi Peltola / Kaja III (HOR) 0/73,72, 1) Vilja Kärenmäki / Liukkaan Katinka (VEKARA) 0/70,81, 1) Veronica Nurminen / Epron (LR) 0/61,13, 6) Emilia Niemistö / Maineen Kajo (NaUra) 4/79,18, 6) Tanja Mikkonen / Ällikkämies (HOR) 4/87,47

Este, Luokka 3, 070 arv. A.0, Kategoria 2 + 1 + H

1) Janni Rinne / Lena VII (Ko-pRa) 0/62,06, 1) Peppi Siltala / Tin Pan Alley (ARRA) 0/56,32, 1) Linda Merimaa / Karri (LR) 0/68,37, 1) Mimmi Uusitalo / Kantje's Bayard (NaUra) 0/59,16, 1) Kiia Hänninen / Pyyrylän Pormestari (VEKARA) 0/63,91, 1) Vilja Kärenmäki / Liukkaan Katinka (VEKARA) 0/72,59, 1) Satu Väihkönen / Victoria Queen He (LR) 0/55,19, 1) Veronica Nurminen / Epron (LR) 0/55,57, 1) Tanja Mikkonen / Ällikkämies (HOR) 0/68,15, 10) Iina Nisula / Rosenhofs Cyfra (HOR) 999/, 10) Emilia Niemistö / Maineen Kajo (NaUra) 999/

Este, Luokka 4, 080 arv. 367(A2/A2), Kategoria 2 + 1 + H

1) Inkeri Kaukoranta / Ilusion (LR) 0-0/44,06, 2) Veera Mäkelä / Selene (LR) 0-0/45,59, 3) Peppi Siltala / Tin Pan Alley (ARRA) 0-0/46,10, 4) Janni Rinne / Lena VII (Ko-pRa) 0-0/46,62, 5) Mimmi Uusitalo / Kantje's Bayard (NaUra) 0-0/46,63, 6) Josefina Silenius / Vinhatuulen Angelina (LR) 0-0/54,19, 7) Sofia Lindroos / Triple Action (LR) 0-0/54,78, 8) Emmi Keskitalo / Myskon Karel (LR) 0-4/45,91, 9) Kiia Hänninen / Pyyrylän Pormestari (VEKARA) 4/99,06

Este, Luokka 5, 80/90 arv. AM5.2, Kategoria 2 + 1 + H

1) Iina Nisula / Maranello (HOR) 0-0/44,25, 2) Siiri Simonen / Cause I am (HOR) 0-0/46,50, 3) Lilli Heikinheimo / El Carillo (HOR) 0-0/46,65, 4) Josefina Silenius / Vinhatuulen Angelina (LR) 0-0/51,03, 5) Aurora Siipola / Miranda III (LR) 0-0/52,69, 6) Julia Jaakkola / Torgel (LR) 0-4/45,45, 7) Emmi Keskitalo / Myskon Karel (LR) 0-8/51,47, 8) Jenni Vitikainen / Dam it Magi (HOR) 0-12/82,31, 9) Elli Untola / Banks Cadeau (LR) 0-999/999,00, 10) Emmi Hakala / Utaire (HOR) 4/57,75, 11) Julia Nurminen / Debbie Dewdrop 2269 (HOR) 4/60,69, 12) Veera Mäkelä / Selene (LR) 4/60,88, 13) Sofia Lindroos / Triple Action (LR) 4/61,25, 14) Linda Merimaa / Karri (LR) 8/66,60, 15) Inkeri Kaukoranta / Ilusion (LR) 12/58,81

Este, Luokka 6, 100 arv. 367(A2/A2),

1) Miia Haara / Suontaka Lazurita 2899 (LR) 0-0/41,93, 2) Sini Kovasiipi / Werbellin (LR) 0-0/44,31, 3) Lasse Jäntti / Bamsse J (HOR) 0-0/44,94, 4) Emmi Hakala / Utaire (HOR) 0-0/50,06, 5) Julia Nurminen / Debbie Dewdrop 2269 (HOR) 0-0/52,72, 6) Iina Nisula / Maranello (HOR) 4/66,60, 7) Elli Untola / Hazelhof (LR) 4/69,88, 8) Jenni Vitikainen / Dam it Magi (HOR) 4/72,78, 9) Jouni Heikinheimo / El Carillo (LR) 8/75,25, 10) Jenni Pöntinen / Deja Vu (HOR) 999/999,00

Este, Luokka 7, 110 arv. 367(A2/A2), Kategoria 2 + H

1) Lasse Jäntti / Bamsse J (HOR) 0-0/40,62, 2) Lilli Heikinheimo / Careiro (HOR) 0-0/43,97, 3) Elli Untola / Banks Cadeau (LR) 4/68,18