Takkula Tallikilpailu Cup IV osakilpailu 31.5.2015 Finaali

Elli Salomäki -Starpower Cuty
Kokonaiskisan voittajat

 

Takkula Tallikilpailu päätökseen-


Elli Salomäki voitti kokonaiskilpailun

Elisa Seppälä hevosella Taika-Hamlet voittivat
päivän pääluokan -joka oli Ko Helppo A:2
Toiseksi ratsasti Memmu Koivisto- Ferdonnay

Helppo B luokan voittoruusukkeen saivat
Lia Merimaa ja Merimaan Ruu - jättäen  Sonja Sihvolan
ja Pessan Illuusion toiseksi - tämä
ratsukko voitti kuitenkin luokan helppo C- jossa
toiseksi puolestaan ratsasti Ella Vainio- Merimaan Ruu

Luokan helppo D parhaat pisteet keräsivät
Riina Koskinen- ja Malte II

Juttua:

Etelä Suomen Sanomat

 

Hevoset ja Ratsastuslehti
 

Tulokset

Takkula Cup 31.5.2015 Kouluratsastus IV
 

LUOKKA 1 Helppo D:3 2013

1.Riina Koskinen – Malte II MänR 123 64,737 %
2. Josefina Silenius – Skärgårdens Kristall LR 123 64,767
3. Emmi Keskitalo – Huzar LR 123 64,737
4. Lotta Ruoni – Fantas Coffeenougat  RustR 122 64,211
5. Mimmi Uusitalo – Kaunisrannan Legolas NauRa 121,5 63,947
6. Julia Jaakkola – Akra  LR 120,5 63,421
7. Jenna Kenttä – Rainbow Zola LR 117   61,579
8 . Ida Tuomi – Chering NauRa 116,5 61,316
8 . Krista Suominen – Villin Viritys UpU 116,5 61,316
10. Lotta Tuomi – Chering NauRa 113 59,474
11.  Siiri Voutilainen – Likan Vipellys  LR  112 58,974
12. Tinka Halmeenmaa – Amir  LR  108 56,842
13. Lilja Merimaa – Kaunisrannan Gooseberry  UpU 104 54,737
 

LUOKKA 2 Helppo C:2 2000 

1.Sonja Sihvola – Pessan Illuusio KymR  137,5 62,500
2. Ella Vainio – Merimaan Ruu    Upu  137 62,273
2. Salla Näveri – Millin Justus Suora 137  62,237
4. Sari Siira – Sweet D Salamander Sally HoR 134,5 61,136
5.Helena Rosti-Salo – Tähti-Iivari Ko-Pra 133,5 60,682
6.  Anna-Kaisa Hentinen – Falbe RusiR 132,5 60,227
7. Lotta Kivistö – Marshland Shandy LR 132 60,0
8. Piia Salminen – Flowzone Arnold  Okra 131,0 59,091
9. Mia Tuomi – Timon Grönkulla NauRa 130 59,091
9. Janina Maukonen – Magical Light  LR 130 59,091
11. Veera Mäkelä – Grandessa H  LR 129  58,636
12. Liisa Alfthan – Elskverdig Foss RusR 128,5 58,409
12. Iina Nisula – Maranello HoR  128,5 58,409
14. Helena Rosti-Salo – Vilipof KoPra 127,5 57,955
14. Tiia Viljanen – Elvariia HoR 127,5 57,955
16. Elli Salomäki – Starpower Cuty HoR 126,5 57,500
17. Emmi Keskitalo – Huzar  LR 123,5 56,136
17. Mira Nieminen – Rainbow Zola LR 123,5 56,136
19. Netta Ranin-Virta – Arnold MänR  123,0 55,909
20. Aino Manninen – Likan Vipellys LR 118,5 53,864
21. Julia Jaakkola – Akra  LR 116 52,727
22. Tinka Halmeenmaa – Amir  LR  113,5 51,591
23. Helena Rosti-Salo– Rohkelikon Joiku Ko-Pra 112,5 51,136
24. Julia Ruoni – Caspar VI  Rustholli 111 50,455
24  Linda Merimaa – Miranda LR  111 50,455
 

LUOKKA 3 Helppo B:0 2009 

  1. Lia Merimaa – Merimaan Ruu  Upu 153,5  61,400
  2. Sonja Sihvola – Pessan Illuusio KymR 146,5  58,600
  3. Helena Rosti-Salo – Piirron Voikko Ko-Pra 143,5  57,400
  4. Jenni Pöntinen – Deerlake’s Fair Gambler  HoR 142,0 56,800
  5. Liisa Alfthan – Elskverdig Foss RusR 141,5 56,600
  6. Tiia Viljanen – Elvariia  HoR 139,5 55,800
  7. Krista Mikkonen – Ällikkämies MänR 135,0 54,0
  8. Pirjo Matilainen – Solsikkens Trudi LR 134,0 50
  9. Anna-Kaisa Hentinen – Falbe hyl

LUOKKA 4 Helppo A:2 2009 

  1. Elisa Seppälä – Taika-Hamlet  LR  179,0 61,724
  2. Memmu Koivisto – Ferdonnay  LR 176 60,690
  3. Erica Flinck-Härkönen – Devicon’s Kantas Riding T.Nuuksio 172,0 59,210
  4. Iida Kekkonen – Rebell III Mänt.H.R 168,5 58,103
  5. Helena Rosti-Salo – Tytyn Tarmo  Ko-Pra 166,5 57,414
  6. Helena Rosti-Salo – Piirron Voikko Ko-Pra 161,5 55,690
  7. Sari Siren – Opal  HämR  160 55,345
  8. Anniina Rantala – Georgio Armani HoR160,5 55,34
  9. Jenni Tikkanen – Pavel Kortschargin Ri-Ra 157,5 54,310
  10. Memmu Koivisto – Ceilona  LR 154 53,103
  11. Katri Malin – Nemo  LR 149 51,379

LUOKKA 5 FEI Vaativa B Junioreiden esiohjelma 2009

1. Riitta Kankaala – Devicon’s Kantas  PRIMUS  192,0  56,471