Takkula Tallikilpailu Cup II-osakilpailu Kouluratsastus 6.4.2015

II- osakilpailun jälkeen kakkosena Elli Salomäki-Starpower Cuty
Lisää kuvia
http://lumpeenkukka.pic.fi/

 

Suvi Kuisma Velj.Wahlstén Oy kilpailujen
pääluokan voittoon

 

Kouvolan Ratsastajien Suvi Kuisma taituroi voittoon
luokassa helppo A -ennen Korpikylän Petra Teppola
ja Onyx est le Roi de ma Vieta

Helppo B luokan parhaat pisteet keräsivät Hollolan Ratsastajien
Anna Muikku ja Whirlwind - Helppo C luokan paras ratsukko oli
Arramaan Kilparatsastajien Eeva Nevanranta - Helppo D.n
voittajaratsukko oli Lahden Ratsastajien Josefina Silenius-
Skärgårdens Kristall-ponillaan.     

 

Tulokset

Luokka I Helppo D:3 2013

1.Josefina Silenius-Skärgårdens Kristall LR  127,5 Shet.Cup
2. Emmi Keskitalo -Huzar LR  126,5
3. Siiri Voutilainen- Likan Vipellys LR 119,5
--- seuraava:
Lilja Merimaa-Kaunisrannan Gooseberry Upu 117  Shet.Cup
Roosa Kuisma- Sealand Simonette Upu 106
Annikki Kaukoranta-Anjalan Hothead LR 105,5 
Annika Kärnä-Kaunisrannan Valiant Upu 102  Shet.Cup
Vilhemina Palmroos -Fernanda LR 96
Lotta Ruoni- Fantas Coffeenougat RusRa keskeytti

Luokka II Helppo C:1 2000

Samalla seurakarsinta LR ja HoR Power Cup kilpailuun 2015

1.Eeva Nevanranta-Arran Helmi Arra  143,5  71,750%   Suo.pienhevos.Cup
2.Inkeri Kaukoranta-Illusion LR     125  62,500%
3.Liisa Alftan -Elskverdig Foss RusRa  125  62,500%
4.Enni Lahtinen- Heman Höpöheinä LR 123 61,500%
5.Soila Weeraratne - Rainha de Bateria Upu  122,5   61,250%
-----seuraavat:
Elli Salomäki-Strarpower Cuty HoR  121  60,500%
Ella Vainio-Merimaan Ruu Upu 121  60,500% Suo.pienhevos.Cup
Julia Ruoni-Carpar VI RusRa  119,5    59,750% 
Manta Jääskeläinen-Gulliver II HäkRa 116.5  158,250%
Hanna Raivio-Riutan Viima Arra 110  55,00% 
Miia Tuomi-Timon Grönkulla NauRa 109  54,500%
Veera Mäkelä-Grandessa H  LR 108,5  54,250`%
Maria Korkiakangas Tuhkimon Nestori  Suora 108,5 54.250%  Suo.pienhevos.Cup
Sofia Lindroos -Sarma LR  107  53,500%
Julia Jaakkola- Akra LR 105,5  52,750%
Aino Manninen-Likan Vipellys LR 103,5  51,750%
Linda Merimaa -Amir LR  79,5  39,750%
Katri Malin -Nemo LR hylätty

Power Cup kilpailu
Elli Salomäki- Strarpower Cuty HoR
Sofia Lindroos-Sarma LR
Julia Jaakkola-Akra LR
 
Luokka III Helppo B KN-special

1.Anna Muikku-Whirlwind 157 62,800%
2.Jenni Vuorinen-Shandy LR 148 59,200%
3.Katariina Jäppinen-Dale Mountain Mist KR 143  57,200%
seuraavat:
Enni Lahtinen Heman Höpöheinä LR 141 56,400%
Iina Nisula-Ypäjä Ultra HoR 141 56,400%
Elina Rantala-Castellon Verneri NauRa 138  55,200%
Manta Jääskeläinen- Gulliver HäkRa 137,5 55,000%
Mari Korkiakangas- Tuhkimon Nestori Suora 122,5 49,000%

 

Luokka IV Helppo A:10 2011

1.Suvi Kuisma-Dale Mountain Mist KR 158,5 63,400%
2.Petra Teppola- Onyx est le Roi de ma Vie Kopra  154,5  61,800%   
3. Sini Saari- Edera TuuR 149,5  59,800%
seuraavat:
Suvi Kuisma -Donna Sireena KR  146,5  58,600%
Vilma Kivikoski- Palazzo LR 146,5  58,600%
Anna Muikku-Whirlwind HoR 141,5  56,600%
Heli-Maija Vehkalahti-Firecape Regal Orra  137 54,800%
Soile Brander -Bamse J Vekara  134  53,600%
Sari Siren-Opal HäkRa  115,5  46,200%

 

Luokka V Vaativa B FEI Junioreiden esiohjelma 2009   Super A-Cup

Noora Liipola -Winnie The Pooh LR  190,0  55,882%
Memmu Koivisto-Ferdonnay LR 177,5  52,206 %
 

 

 

Kilpailujamme tukemassa

Kuvia lisää