Takkula Tallikilpailu Cup IV -osakilpailu 2.11.2014

 

Takkula Tallikilpailu Cup –päätökseen-
Anna Muikku-Whirlwind jo toisen kerran kokonaiskisan voittoon

Takkula Tallikilpailu Cup kisat voittoon ratsasti jo toista kertaa peräkkäin
Hollolan Ratsastajien Anna Muikku – Whirlwind- Anna teki tasaista työtä – voittaen helppo B luokan. Toiseksi kisassa kipusivat Lahden Ratsastajien Suvi Nurminen –Asterix ja kolmas palkinto meni Lahden Ratsastajien Ulrika  Piiraiselle ja Luca-ponille

Takkula Tallikilpailuun osallistui lähes 70 ratsukkoa- joista noin 50 ratsukkoa keräsi Cup-pisteitä
Kilpailu käytiin seuratasolla- ja se sisälsi kaksi koulu- ja kaksi estekilpailua.

Kilpailujen pääluokan, helppo A.n  voittoon ratsasti isäntäseuran Essi Lumme-Olivia
Hollolan Ratsastajien Anna Muikku-Whirlwind keräsi puolestaan parhaat pisteet luokasta helppo B
Helppo C luokan paras oli Suvi Nurminen-Asterix, Lahden Ratsastajat ry ja helppo D luokan
voittoruusukkeen Lahden Ratsastajien saivat Emmi Keskitalo-Likan Vipellys

Pyhäinpäivän kilpailuissa ratsastettiin samalla Hollolan Ratsastajien seuran mestaruus

Juniorikultaa voitti Jenni Pöntinen- Maranello
Senioreiden kolmikko oli Anna Muikku-Whirlwind – kultaa Emmi Hakala- Bitonka A – hopeaa
Sini Kovasiipi-Werbellin - pronssia

TULOKSET

Luokka I Ko III D:3 2013 D-Cup

Emmi Keskitalo- Likan Vipellys LR  124,5   65,526%
Ida-Sofia Henriksson- Likan Vipellys LR  121  63,684 %
Elli Salomäki-Amir LR  117  61,579 %
Mira Nieminen-Rainbow Zola LR  116,5  61,316 %
Ulrika Piirainen-Luca LR  113,5   59,737 %
Jenna Kenttä- Rainbow Zola  LR 109 57,368 %
Tinka Halmeenmaa –Fernanda LR 104 54,737 %
Petra Hirvonen- Grandessa H  LR  Hyl


Luokka II Ko III C:1 2000 C-Cup

Suvi Nurminen-Asterix LR   134  67,0 %
Eveliina Kurkela- Grandecillo Kopra  128  64,0 %
Katri Malin- Nemo LR   125,5  62,750 %
Elli Salomäki-Amir LR   124,5  62,250 %
Ulrika Piirainen-Luca LR   124  62,0 %
Sanna Raskinen-Mega-Max  Vekara 122 61,0 %
Tiia Töyrälä – Maistro LR   113,5  56,750 %
Anna Juhola, Taigan Amorette, LKR  106  53,0 %
Ella Talsti, Piccola II, Korpikylän ratsastajat  75 37,5 %


Luokka III Ko III KN Special B Cup 2009

Anna Muikku- Whirlwind HoR  167,5   67,0 %
Essi Lumme –Olivia LR  167 66,8 %
Suvi Nurminen-Asterix LR 165 66,0 %