Takkula Tallikilpailu Cup IV-osakilpailu 17.5.2014

Anna Muikku voitti Takkula Tallikilpailu Cupin

Hollolan Ratsastajien Anna Muikku-hevosellaan Whirlwind
keräsi eniten pisteitä neljästä osakilpailusta Takkulassa.
Kevään aikana ratsastettiin kaksi koulu ja kaksi esteratsastuskilpailua.

Pistetiliään kartutti myös toiseksi eniten pisteitä saanut saman
seuran Emmi Hakala hevosilla Gera ja Hickory Wood
– voittaen viimeisessä osakilpailuissa 100 cm esteluokan.

Päätöspäivän 90 cm luokan voittoon ratsasti Hollolan Ratsastajien 
Fanny Hagström-Lavanda 80 cm paras oli Anna Muikku- Whirlwind
ja 60 cm luokan nopeimmat tiet valitsi Korpikylän Ratsastajien
Saara Nikula-Miranda III

TAKKULA TALLIKILPAILU CUP 17.5.2014

TULOKSET

Luokka I 50/60 cm arv. 367.1 D-Cup

Saara Nikula –Miranda III Kop-ra      0-0-36,23
Siiri Simonen- Ville Vallaton HoR       0-0-37,75
Elli Untola-Plett II LR 0-0-39,53
Jenni Mynttinen- PinewoodGriminal  Orra 0-0-42,50
Ulrikka Piirainen-Luca LR                 0-0-45,49
Tiia Viljanen- Tähtitomu HoR            0-4-42,52
Kari Koski –Vermiselli LR                  4-46,08
Suvi Nikkari- Ellilän Bombay Saphire HämRa 4-77,5
Elina Säynäjärvi-Maranello LR          4-84,35
Tuomo Kantela-Asterix                     4-89,00
Anni Riihelä –Elvarita   Ko-pra          8-66,59
Vappu Nurminen- Tripitaca HoR       8-86,06
Anssi Juutilainen- Virma Veera Nuuks.rats. hylätty

 

Luokka II 70/80 cm arv. 367.1 C-Cup 
samalla seurakarsinta Power-cup kilpailuun LR ja HoR – ponit

Anna Muikku-Whirlwind  HoR            0-0-37,78
Jenni Mynttinen- Pinewood Griminal  Orra 0-0-43,30
Saara Nikula-Miranda III Ko-pra        0-0-43,81
Manta Jääskeläinen -Gulliver II Häm.K.rats 0-0-47,46
Hille Heikkilä-Virin Lotta  SS Riders Club  0-0-49,19
Johanna Haimilahti- Malwa HoR       0-4-39,10
Suvi Nurminen-Asterix  LR               0-4-45,91
Pauliina Nieminen  Saraseeni HoR    0-4-50,38
Kaisa Alhainen Bellavista K-HR         0-6-50,38
Julia Nurminen-Windfee II                0-8-38,68
Elina Säynäjärvi-Maranello  LR         4-59,32
Ulrikka Piirainen-Luca  LR                4-65,22
Anni Riihelä- Vermiselli Ko-pra          4-71,41
Tiia Töyrälä Maistro LR                    4-80,62
Vappu Nurminen- Tripitaca               4-111,17
Katri Remes-Lasada MRS                12-110,92
Marianne Tamminen-Quanta NauRa  Hyl.
Anssi Juutilainen- Virma Veera         Hyl.


Luokka III 90 cm arv. 367.1 B Cup 
samalla seurakarsinta Power –Cup kilpailuun LR ja HoR - hevoset

Fanny Hagström-Lavanda  HoR        0-0-39,29
Johanna Haimilahti- Malwa HoR       0-0-40,46
Hille Heikkilä- Virin Lotta SS Riders Club  0-0-43,12
Eerola Oona -Lil'Romeo KH-R          0-0-44,02
Anna Muikku- Whirlwind                   0-4-39,52
Tuuli Veskimäe- Winhatten Boy        0-4-40,75
Tipi Jäntti-Marple J  HoR                  0-4-47,66
Manta Jääskeläinen -Gulliver II HämRa  0-4-47,93
Minna Tarvainen- Shakira IV  Vekara 0-4-50,17
Emmi Hakala- Gera  HoR                 4-62,81
Julia Nurminen- Grandessa H HoR   4-65,45
Marianne Tamminen- Quanta Naura  4-66,29
Olga Temonen- Elhotar  KJR            4-68,82
Vilma Heino-Corvina  LR                  4-71,07
Kaisa Alhainen Bellavista K-HR         4-76,64
Emmi Hakala- Hickory Wood            4-78,59
Katri Remes-Lasada MRS                4-80,07
Tiia Koskimies –Domino Do  i TRS    hyl.
Emmi Hartikka- Towalda, Vekara      hyl.

Luokka IV 100 cm arv. 367.1 A-Cup 

Emmi Hakala-Hickory Wood  HoR     0-0-43,21
Vilma Heino-Corvina  LR                  0-0-45,76
Tuuli Veskimäe –Winhatten Boy        0-4-40,59
Oona Eerola -Lil'Romeo K-HR          0-4-47,83
Lasse Jäntti- Henry J HoR                0-4-51,49
Emmi Hartikka- Towalda, Vekara      4-58,93
Olga Temonen- Elhotar KJR             4-59,29
Marianne Tamminen- Galuotas Naura 10-105,23
Fanny Hagström Lavanda HoR         12-66,94
Olga Temonen-Vudensteinas  KJR   hyl.

Luokka V 110 cm arv. 367.1 Super A-Cup 

Olga Temonen- Vudensteinas  KJR  12-63,72