Takkula Tallikilpailu Cup III-osakilpailu 19.10.2014

 

TAKKULA TALLIKILPAILU CUP 19.10.2014

Ulrika Piirainen jatkaa täpärästi kokonaiskilpailun johdossa.

 

Lahden Ratsastajien Ulrika Piirainen –Luca  (31p) pitää kärkipaikkaa
Takkula Tallikilpailu Cupissa- kun kolme osakilpailua
on ratsastettu- Toiseksi kokonaiskisassa on noussut  Korpikylän Ratsastajien
Teresa Nyberg- Palome (30p)  ja kolmatta, jaettua sijaa pitävät Hollolan Ratsastajien 
Anna Muikku-Whirlwind (29p) ja  Lahden Ratsastajien Tiia Töyrälä-Maestro (29p)

Tiia Töyrälä –Maestro olivat myös päivän ”tuplavoittajia”
Voitot tulivat luokista 50/60 cm ja 70/80 cm
90 cm luokan voittoon ratsasti Hollolan Ratsastajien Emmi Hakala-Bitonka A
100 cm voittajapari on Lahden Ratsastajien Miia Haara- Suontaka Lazurita
ja 110 cm luokan voitto meni Kymijoen Ratsastajia edustavalle parille
Jenna Tuomala- Remarks II

Kilpailuissa ratsastettiin myös Hollolan Ratsastajien Mestaruuskilpailut 2014

Juniorit:
kultaa: Siiri Simonen- Cause I am
hopeaa: Jenni Pöntinen- Maranello

Seniorit:

kultaa:  Julia Nurminen- Hickory Wood
hopeaa: Sini Kovasiipi –Werbellin

pronssia: Emmi Hakala- Bitonka A


Tulokset

Luokka I ristikot ja pienet esteet arv. Clear round

Helmi Kärkäs-Likan Vipellys LR  0 vp
Annikki Kaukoranta Anjalan Hothead, LR 0 vp
Pihla Sali- Fernanda LR 0 vp
Iida Töyrylä-Lola LR 0 vp
Vaula Halonen-Calandre Ko-pRa 4 vp
Henni Timonen- Riku EquiB  8 vp

Luokka II 50/60 cm arv. 367.1 D-Cup  

Tiia Töyrälä-Maistro LR  0-0-28,13
Ulrika Piirainen-Luca LR  0-0-36,66
Lia Merimaa-Marimaan Ruulla Upu 0-0-37,72
Josefiina Volanen-Miss Marbel Orra 0-0-40,03
Katri Malin-Nemo  LR  0-0-41,59
Emmi Keskitalo- Akra LR  0-0-44,60
Vaula Halonen- Calandre Ko-pRa 0-0-49,50
Petra Hirvonen-Likan Vipellys  LR  0-0-50,75
Soila Weeraratne- Rainha de Bateria Upu 0-0-51,49
Tinka Halmeenmaa-Fernanda LR  Hyl.


Luokka III 70/80 cm arv. 367.1 C-Cup 

Tiia Töyrälä-Maistro  LR  0-0-26,69
Minna Tarvainen-Mirga Vekara  0-0-26,88
Teresa Nyberg - Palome  Ko-pRa  0-0-28,28
Anna Muikku-Whirlwind  HoR  0-0-29,82
Inkeri Kaukoranta -Koivurinteen Jewelry  LR 0-0-34,50
Ulrika Piirainen –Luca LR  0-0-35,18
Mimmi Kalenius-Sunshine Sigyn  Orra 0-0-36,12
Siiri Simonen- Cause I Am   HoR 0-0-37,03
Suvi Nurminen-Asterix LR  0-0-41,41
Emmi Keskitalo-Akra LR  0-0-42,56
Juho Norilo- Ropotti  0-0-42,62
Siiri Pirkkalainen-Opel Okra 0-0-45,31
Jenni Mynttinen Pinewood Griminal  Orra   0-4-38,32
Elina Säynäjärvi- Bärbel  LR 0-0-45,13
Katri Malin –Nemo LR  0-4-45,63
Eveliina Ala-Seppälä- Color Me Crazy Okra 8- 89,39
Eveliina Ala-Seppälä Saffetly Okra  Hyl.

Luokka IV 90 cm arv. 367.1 B Cup  

 

Emmi Hakala- Bitonka A  HoR 0-0-35,87
Marika Villman-Ottilia KF 0-0-36,28
Juho Norilo- Ropotti LoR 0-0-36,62
Jenni Mynttinen Pinewood Griminal  Orra 0-0-38,06
Siiri Simonen- Cause I Am HoR 0-0-38,28
Juho Norilo- Nebukanatt LoR  0-0-40,47
Juho Norilo- Caradrina  LoR  0-0-40,56
Julia Nurminen-Hickory Wood  HoR 0-4-37,22
Jenni Pöntinen- Maranello HoR 0-4-38,53
Eve Salo- Sarma HoR 0-4-41,04
Tanja Jakorinne- Maranello  LR 0-4-42,69
Suvi Nurminen- Asterix LR 4-65,22

Luokka V 100 cm arv. 367.1 A-Cup 

Miia Haara-Suontaka Lazurita  LR 0-0-28,62
Julia Nurminen-Hickory Wood HoR 0-0-35,38
Tuuli Veskimäe-Winhatten Boy  0-0-36,31
Sini Kovasiipi-Werbellin HoR 0-0-44,66
Juho Norilo- Nebukanat  LoR 0-4-36,31
Juho Norilo- Caradrina  LoR 4-61,71
Emmi Hakala- Bitonka A HoR 4- 80,09
Eve Salo-Sarma HoR 8-58,98
Vilma Heino- Corvina  Hyl.

Luokka VI 110 cm arv. 367.1 Super A-Cup

Jenna Tuomala- Remarks II Kymijoen ratsastajat 0-0-32,93
Tuuli Veskimäe-Winhatten Boy  0-0-36,82
Vilma Heino- Corvina  LR 0-4-45,59
Johanna Järvinen-Wiske RuR 4-58.08
Sini Kovasiipi-Werbellin 4-67,54
Miia Haara – Suontaka Lazurita Hyl.