Takkula Tallikilpailu Cup III-osakilpailu 4.5.2014

 

Anna Muikku jatkaa Takkula Tallikilpailu Cupin johdossa.

 

Hollolan Ratsastajien Anna Muikku johtaa Takkulan Tallikilpailu Cup kokonaiskisaa-toiseksi kilpaissa kipusi saman seuran Emmi Hakala- voitettuaan helppo B luokan hevosella Gera.Helppo C parhaat pisteet keräsi Lahden Ratsastajien Jenni Vuorinen –Marchland Shandy ponillaanja helppo D luokan ensimmäisen sijan jakoivat Lahden Ratsastajien Jenna Kenttä ja Korpikylän Ella Talsi.

Takkula Tallikilpailu Cup III osakilpailun jälkeen

Anna Muikku- Whirlwind  HoR 53p
Emmi Hakala-Gera  HoR 41
Suvi Nurminen- Asterix   LR 36
Essi Lumme – Olivia   LR 35
Jenni Vuorinen- Marshland Shandy LR 34

TAKKULA TALLIKILPAILU CUP III-OSAKILPAILU KOULURATSASTUS

4.5.2014          TULOKSET

Luokka I Ko III D: 3 2013 D-Cup

Jenna Kenttä.-Rainbow Zola  LR 109
Ella Talsti - Eemu, Kop-Ra 109
Juliana Iliev-Lola LR 107,5
Neea Lahti-Windfee LR 106
Sonja Niemi - Aarteen Billy the Kid Kop-Ra 86

Luokka II Ko III C: 1 2000 C-Cup Luokka on samalla seurakarsinta Power-Cup kilpailuun LR, HoR

Jenni Vuorinen-Marchland Shandy LR 130,5  65,250 %
Essi Lumme-Olivia LR  127,5  67,750 %
Tipi Jäntti-Marble J HoR 123  61,500 %
Tipi Jäntti-Geta J HoR  120 60,0%
Suvi Nurminen-Asterix  LR 117,5  58,750 %
Ulriika Piirainen-Luca LR 115,5  57,780 %
Elina Säynäjärvi - Fernanda LR 115  57,5 %
Kaisa Talsti - Suvinita, Kop-Ra  115 57,5 %
Janina Maukonen -Magical Light.LR  113 56,5 %
Anna Ikäheimonen-Fernanda LR  113  56,5 %
Anna Juhola - Taigan Amorette, LKR 111 55,5 %
Emmi Keskitalo-Akra LR 107,5  53,750 %
Mira Nieminen-Rainbow Zola LR  105  52,5 %

Luokka III Ko III KN Special B Cup 2009

Emmi Hakala-Gera HoR  166,5  66,6 %
Anna Muikku-Whirlwind HoR  162,5  65,0 %
Marika Jussila - Kiikun Petteri LR 156,5  62,6 %
Essi Lumme –Olivia LR 156,5 62,6 %
Fanny Hagström-Lavanda HoR 153,5 61,4 %
Sini Kovasiipi- Werbellin HoR 152,5 61,0 %
Monika Saimovaara-Windfee LR   152 60,8 %*
Suvi Nurminen-Asterix LR 150 60,0 %
Sanna Karppa - Mainio-Hupi LR   149,5 59,8 %
Tuike Kärenmäki-Vilan Viljo  VEKARA 149 59,6%
Jenni Vuorinen-Marchland Shandy LR 148,5 59,4%
Henna Vähäkuopus-Epron VEKARA 146,5 58,6 %
Linda Ubaleht-Lavanda LR 146 58,4 %
Mila Tuominen – Mi  VEKARA 140 56,0 %
Kaisa Talsti - Suvinita, Kop-Ra 140 56,0 %
Ulriikka Piirainen-Luca LR 139 55,6 %

Luokka IV Ko III:0  A-Cup 2009

Heli Ahonen- Blackjack LR  150,5  60,20%
Anna Muikku-Whirlwind HoR 146 58,4 %
Anne Fränti-Oromis LR 139,5 55,8 %