Takkula Tallikilpailu Cup II-osakilpailu 14.9.2014

 

Ulrika Piirainen johtoon Takkula Tallikilpailu Cupissa.

 

Takkula Tallikilpailujen II-osakilpailun
pääluokan, helppo A.n 
voittoon ratsasti
Lahden Ratsastajien Jenni Vuorinen-
Marshland Shandy ponillaan.

Hollolan Ratsastajien Anna Muikku
ja Whirlwind keräsivät parhaat pisteet luokasta

helppo B.

Helppo C luokan voittoruusuke ojennettiin
Vesikansan Ratsastajien Vilma Kivikoskelle

ja Ferdonnaylle.

Helppo D luokan paras ratsukko oli Mira Nieminen- Rainbow Zola

Kokonaiskisan kärjessä on nyt kahden osakilpailun jälkeen
Lahden Ratsastajien Ulrika Piirainen-Luca 17 pisteellä, toisena
myöskin Lahden Ratsastajia edustava Sofia Lindroos- Sezgin Kitima
15 pistettä ja kolmantena Vesikansan Ratsastajien
Vilma Kivikoski- Ferdonnay 14 pistettä

 

KOULURATSASTUS 14.9.2014    TULOKSET

Luokka I Ko III D:3 2013 D- cup 

Mira Nieminen -Rainbow Zola 120 p.
Emmi Keskitalo-Likan Vipellys  114
Elli Salomäki –Akra 114
Veera Mäkelä-Amir  111,5
Ida-Sofia Henriksson- Fernanda 111
Jenna Kenttä -Rainbow Zola 109,5

Luokka II Ko III C.2 2000 C-Cup   

Vilma Kivikoski – Ferdonnay  142,5  64,773 %
Suvi Nurminen-Asterix  137   62,273 %
Anni Käkönen-Aamun Samurai   133,5  60,682
Memmu Koivisto –Ceilona  131  59,545
Salla Näveri-Milviira 130  59,091
Janina Maukonen-Magical Light 130  59,091
Ulrika Piirainen –Luca 129,5  58,864
Emmi Keskitalo-Likan Vipellys  128  58,182
Memmu Koivisto-Suihkun Veto  126  27,273
Katja Iivonen – Jaimelia  124,5  56,591
Sofia Lindroos- Sezgin Kitima 122,5  55,682
Elli Salomäki-Amir   121  55,000

Luokka III Ko III B:0 2009 B Cup 

Anna Muikku-Whirlwind  156,5  62,600
Vilma Kivikoski – Ferdonnay 153 61,200
Anni Käkönen-Aamun Samurai   153 61,200
Essi Lumme -Olivia   143, 57,200
Jenni Vuorinen - Marshland Shandy 141,5 56,600
Memmu Koivisto- Suihkun Veto  138  55,200
Sofia Lindroos- Sezgin Kitima  135,5 54,200
Ulrika Piirainen-Luca  125   50,00
Kilpailun ulkopuolella   Emmiina Kilpinen -Ilosg Calon 143  57,200

Lahden Ratsastajat ry.n seuran juniorimestaruus  2014
Kultaa Essi Lumme    143   57,200 %
Hopeaa  Jenni Vuorinen   141,5  56,000 %
Pronssia Sofia Lindroos  135,5  54,200 %

Luokka IV Ko III A:1 2009 A-Cup   - alkaa klo 14.20

 

Jenni Vuorinen- Marshland Shandy   159   61,154
Anna Muikku-Whirlwind  158   60,767
Memmu Koivisto- Nebukanatt  153,5  59,038
Essi Lumme –Olivia  152  58,462