Takkula Tallikilpailu Cup I-osakilpailu 24.8.2014

 

Takkula Tallikilpailu Cup - pyörähti  jälleen käyntiin.


Hollolan Ratsastajien Sini Kovasiipi ja Werbellin olivat päivän tuplavoittajajia voittaessaan sekä 110
että 100 cm esteet. 90 cm esteillä nopeimmat tiet valitsi samanseuran Julia Nurminen Hickory Wood.

80 cm voittoon ratsasti Teresa Nyberg- Palome- siirtyen samalla kokonaiskilpailun johtoon.
Lahden Ratsastajien  Ulrika Piirainen- kaasutti Luca-poninsa 60 cm voittoon.

Pienet esteet –luokan arvostelu toi palkintoruusukkeet
kaikille virheittä ratsastaneille.

 

ESTERATSASTUS 24.8.  TULOKSET

Luokka I ristikot ja pienet esteet arv. ”clear round”

Petra Hirvonen-Likan Vipelys 0 vp
Iina Kauhanen- Lola 0 vp
Sonja Niemi- Aarteen Billy the Kid 0 vp
Tinka Halmeenmaa –Fernanda  0 vp
Sini Kuokkanen-Bohemia Foxy Five 0 vp
Aino Manninen-Lavanda 0 vp
Ida Henriksson- Likan Vipellys 0 vp
Linda Merimaa-Amir 7 vp

Luokka II 50/60 cm arv. 367.1 D-Cup

Ulrika Piirainen- Luca  0-0-43,33
Elli Salomäki-Akra 0-0-52,86
Anne Fräntin -AMR Sunrise 0-0-56,38
Emmi Keskitalo- Fernanada 0-0-57,14
Sini Kuokkanen-Bohemia Foxy Five 0-2-67,42
Mila Tuominen - Rosenhofs Cyfra 4-74,10
Tiia Töyrälä  Maistro- hyl

Luokka III 70/80 cm arv. 367.1 C-Cup

Teresa Nyberg – Palome 0-0-37,91
Anna Juhola - Taigan Amorette 0-0-38,81
Marika Jussila, Kiikun Petteri 0-0-39,26
Tiia Töyrälä –Maistro 0-0-41,86
Ulrika Piirainen-Luca 0-0-41,90
Sofia Lindroos-Sezgin Kitima 0-0-54,11
Elli Salomäki Akra 0-0-57,40
Jenni Mynttinen-Pinewood Griminal 4-71,99
Monika Saimovaara-Lavanda 8-92,85
Nanna Helenius-Solid Chaos Hyl
Pauliina Nieminen Saraseeni Hyl

Luokka IV 90 cm arv. 367.1 B Cup

Julia Nurminen- Hickory Wood 0-0-47,04
Jenni Mynttinen-Pinewood Griminal 0-0-57,50
Miia Haara- Suontaka Lazurita 4-74,21
Teresa Nyberg – Palome 8-75
Anna Juhola - Taigan Amorette hyl

Luokka V 100 cm arv. 367.1 A-Cup

Sini Kovasiipi-Werbellin 0-0-41,08
Vilma Heino- Corvina 0-0-46,08
Miia Haara- Suontaka Lazurita 0-0-46,82
Julia Nurminen-Hickory Wood 4-66,03

Luokka VI 110 cm arv. 367.1 Super A-Cup

Sini Kovasiipi- Werbellin 0-4-42,80
Vilma Heino-Corvina4-58,23

PISTETILANNE  I-OSAKILPAILUN JÄLKEEN

Teresa Nyberg- Palome                                       13
Anna Juhola- Taiga Amorette                             12
Marika Jussila-Kiikun Petteri                               11
Sini Kovasiipi-Werbellin                                        10
Tiia Töyrälä- Maistro                                             10
Julia Nurminen-Hickory Wood                             9
Vilma Heino-Corvina                                             9
Ulrika Piirainen-Luca                                             9